Obličejová jóga

Aktuální živé kurzy ve studiích:

Únor 2024

Obličejová jóga pro začátečníky

face yoga kurzyFrýdlant nad Ostravicí 21. 4., Studio Fortis, 16-19 h.

face yoga kurzyOlomouc 12. 5., Studio jógy Petry Zbořilové, 15:30-18:30 h.

face yoga kurzyOstrava 7. 6., Studio Sundara, 17:40-20:40 h.

 

Na živé kurzy se můžete přihlásit zde.

Můžeme zorganizovat také živý kurz pro uzavřenou skupinku kamarádek, kolegyň pro 5–12 osob v zrcadlových sálech studií (Ostrava, Havířov, Frýdlant nad Ostravicí, Rožnov pod Radhoštěm, Olomouc, Šumperk), případně ve firmě či škole dle domluvy. Můžete také využít příspěvku z FKSP.

 

lektorka oblicejove jogy zuzana simkova

Obličejová jóga

Jóga jako taková se v Evropě stala velmi oblíbeným cvičením. Nejčastěji se cvičí hatha jóga, která je vynikajícím doplňkem sportování a dalších tělesných cvičení – zvyšuje zdatnost a odolnost, zlepšuje krevní oběh a funkci centrálního nervového systému. Dalšími druhy jógy jsou například power jóga, bikram jóga, vinjása neboli flow jóga, aštanga jóga, a další. My se však zaměříme na jógu obličejovou – face jógu, která nese vícero názvů jako je obličejové cvičení, obličejová gymnastika, anti-aging cvičení, anti-age obličejové cvičení... zkrátka zpevňující omlazující cvičení obličeje  

Proč obličejová jóga?
Náš obličej, respektive pleť, stárne zřejmě nejrychleji z celého těla. Není divu, vždyť obličej vystavujeme každému počasí v různém ročním období, okolnímu znečištěnému ovzduší, aj. Je to vlastně jediná část těla, kterou nikdy celou nezakrýváme. Do toho se do něj zapisují různé okamžiky našeho života, třeba napětí z různých prožitků nebo každodenní mimika. Také jak jíme/žvýkáme, spíme, telefonujeme apod-

Face jóga přispívá k přirozenému omlazení pleti. Jedná se o pravidelné procvičování obličejových svalů, čímž se zpevní jak svaly tak i pleť. Následkem toho dojde k úbytku vrásek (případně se vůbec nevytvoří), zmizí tmavé kruhy a tzv. „pytle pod očima“. Pleť se rozjasní, pozvednou se koutky úst, které v určitém věku, a to zejména ženám, začínají klesat a způsobují stárnoucí vzhled a ponurou náladu. Tak jako při návštěvě fitka/posilovny platí, že čím více svalů procvičujete, tím lepší budou výsledky. Tak i komplexní cvičení obličejové jógy je účinnější než zaměření se jen na některou část obličeje. Důležitá je správná technika. Pokud jste se již s obličejovou jógou setkali a nejste si jisti, zda provádíte cviky správně (abyste si nezpůsobili případně ještě další vrásky), od toho jsou pro vás kurzy pod vedením certifikovaných  lektorek.

V dnešní době mnoho žen podstupuje různé plastické operace pro pozvednutí očních víček i ústních koutků, nechávají si aplikovat botox, aby jejich obličej byl dočasně zase pevný, svěží, mladší. Přitom těmito zákroky svaly ještě více ochabují. Nic z toho nebude nutné, budete-li se věnovat obličejové  józe.
 
Náš obličej a krk zahrnuje přes 50 svalů! Je sice pravda, že jsou poněkud menší než naše hlavní svaly, ale o nic méně důležité. Díky některým můžeme žvýkat a mluvit, jiné se starají o pohyby očí, díky mimickým svalům dokážeme vyjádřit emoce, atd. O svalech je známo, že se posilují cvičením, jinak postupně ochabují až atrofují. I k posilování obličejových svalů existuje řada cvičení, masáží a baňkování a ty souhrně nazýváme – face jóga.  

Při pohledu do zrcadla si během obličejových cviků možná budete připadat legračně a také vás to může rozesmát, a to je jen dobře. I smích posiluje obličejové svalstvo a dodává dobrou náladu. Obličejová jóga je navržena tak, aby podpořila zdravé opakování svalů ve tváři, aby se odstranily vrásky, linky, díky opětovnému napnutí pokožky. Cvičení je rychlé, snadné, nezapomínáme také na rozcvičku a masáže. Masáže ruční nebo s baňkami. Ideální je vždy kombinace cviků s masážemi.

Důležité je zahřátí neboli rozcvička, to platí u každého cvičení stejně i u obličejové jógy. Tím, že tváře co nejvíce rozcvičíme, uvolníme obličejové svaly, které mohou být například nervozitou či stresem napnuté. Když jsou napnuté, nejsou tak elastické, jsou kratší a tvoří se vrásky nebo asymetrie v obličeji. Které hlavní body, které tvoří náš výraz mladší nebo naopak starší? Jsou to koutky úst, tváře a koutky očí.

Proto je důležité komplexní procvičování a také se zkusit zamyslet na našimi návyky/zlozvyky, které děláme, aniž bychom si je uvědomovali, nad „nechtěnou" mimikou, která nám spolu s gravitací vrásky ještě více zvýrazňuje.

A samozřejmě ta pravidelnost. Tak jako poprvé z fitka nevyjdete vyrýsovaná dle svých představ i u obličejové jógy platí to stejné. Pravidelné procvičování a masírování růže přináší… Nebo tulipány, jsou-li vám milejší :). I z toho důvodu na kurzu pro začátečníky dělám individuální diagnostiku obličeje, kdy vybereme několik cviků vhodných pro vaši tvář. Nemusíte se tedy bát, že máte po absolvování kurzu cvičit všechny, ikdyž jsou ženy, které si rády dopřávají celou sestavu. To už je pak na vás. V pokročilých kurzech se zaměřujeme na konkrétní problémové oblasti a s tím spojené další rozšířené cviky a masáže.

Na kurzech je vždy příjemná atmosféra Green Simple Woman Line Illustration Beauty Logo  (3). Cvičíme online nebo ve studiích, skupinové či individuálné lekce.

RECENZE (19)_1RECENZE (22)_1RECENZE (24)_1RECENZE (27)_1RECENZE (38)RECENZE (41)

RECENZE (23)_1RECENZE (15)RECENZE (18)_1RECENZE (13)_1RECENZE (14)RECENZE (28)_1

Co ženy nejčastěji trápí a s čím se dá pomoci?

omlazenivodorovné vrásky na čele a tzv.mračivka mezi obočím
omlazenipovislá horní víčka
omlazenivrásky kolem očí
omlazenikruhy nebo otoky pod očima
omlazenipovadlé tváře
omlazeninasolabiální vrásky / nosoretní rýhy
omlazenipovislé koutky úst
omlazenivrásčitý krk a dekolt
omlazenidvojitá brada
omlazenipigmentace, akné, jizvičky

Na kurzech se seznámíte jak s rozcvičkou, cviky, tak i s masážemi obličeje. Také vám poradím obličejovou jógu na míru. Vybereme vhodné cviky pro váš obličej.
Mám klientky různého věku a vždy je při pravidelné péči změna a spokojenost znát. Čím dříve začnete s péčí tím lépe, ta paní v zrcadle toho bude důkazem :).

Těší mě poznávat ženy, které mají chuť věnovat si čas a péči, která vrací úsměv. 

oblicejova joga a masaze obliceje kurz